ثبت برند

ثبت برند خود را در زمان کوتاه با سفیر صلح تخصصی ترین و بهترین موسسه ثبت برند و لوگو در تهران انجام دهید.

ثبت برند در تهران و شهرستان ها با متخصصان خبره با هزینه مناسب

فهرست مطالب

برند چیست؟

هر نامی که به طور عمومی برای محصول، خدمات یا مفهومی به کار می‌رود تا آن محصول، خدمات یا مفهوم را نسبت به سایرین متمایز ‌کند، به معنای برند است و به فرایند ایجاد آن ثبت برند و انتشار آن نیز برندینگ گفته می‌شود.

 به طور مثال موسسه ثبت برند و لوگو سفیر صلح با نام برند سفیر صلح شناخته شده است.

ثبت برند چیست؟

ثبت برند بسیار گسترده است و طیف وسیعی از کلمات، نمادها، لوگوها و نام‌های تجاری را شامل می‌شود. در واقع می‌توان گفت هر آنچه که توسط یک تولید کننده یا ارائه دهنده خدمات برای شناسایی محصول یا خدمات مورد نظر انتخاب می‌شود، به معنای برند است. همه افراد، کسانی که مالک یا شخص حقوقی هستند از واجدین شرایط برای ثبت برند هستند و از طریق موسسه ثبت برند سفیر صلح می‌توانند این کار را انجام دهند. واجدین شرایط پس از ثبت شرکت خود، برای اینکه بتوانند مشتریان زیادی را با خود همراه کنند، باید در فکر ایجاد یک برند باشند. این موضوع قطعا جایگاه شرکت را ارتقا داده و می‌تواند مشتریان بالقوه بیشتری را جذب کند.

ویژگی‌های یک برند خوب چیست؟

 • یک برند خوب باید متمایز و مبتکرانه باشد.
 • یک برند خوب باید به خوبی نشان‌دهنده کیفیت، نوع محصول یا خدمت ارائه شده باشد.
 • پیش از این توسط هیچ کسب و کاری مورد استفاده قرار نگرفته باشد.
 • به خوبی به خاطر سپرده شود
 • نباید گمراه کننده و القا کننده یک موقعیت جغرافیایی اشتباه باشد
 • نباید در بردارنده یک صفت کلی برای دسته‌ای محصولات باشد. برای مثال نمی‌توان برای یک خوراکی برندی با نام خوشمزه را انتخاب کرد و درنهایت نباید علامتی باشد که با شرع و قانون و عرف جامعه در تعارض باشد
بهترین ثبت برند

ثبت برند چه مزایایی دارد؟

ثبت برند مزایای بسیاری دارد. در ادامه به برخی از مزایای ثبت برند اشاره شده است:
 • ایجاد تمایز و شناساندن محصول یا خدمت شما به مشتریان
 • متفاوت کردن محصول شما از سایر محصولات مشابه
 • امکان فعالیت‌های بازاریابی گسترده و کسب اعتماد و اعتبار تجاری
 • تسهیل کسب اعتماد سایر کسب و کارها
 • اعطای نمایندگی از طریق ثبت برند
 • امکان واگذاری برند به سایرین به وسیله عقد قرارداد و در نتیجه کسب درآمد جدید
 • افزایش فروش
 • شناخته شدن در میان رقبا و تولیدکنندگان مشابه
 • افزایش تعداد مشتریان

نکات مهم برای ثبت برند خوب

ثبت برند و ثبت علائم تجاری یک امر اختیاری است و قانونگذار آن را الزامی نکرده است اما در برخی محصولات و خدمات به دلیل اهمیت بالایی که دارند برای حفظ سلامت و بهداشت جامعه ثبت برند الزامی است. برای مثال در حوزه دارویی، ‌لوازم آرایشی و بهداشتی و یا مواد غذایی با بسته‌بندی‌های مخصوص و یا نوشیدنی‌ها و غیره ثبت برند الزامی است.

برای ثبت برند ضروری است که به نکات زیر توجه داشته باشید:

 1. انتخاب نام مناسب با توجه به نوع محصول یا خدمت
 2. ساده،‌ واضح و روشن بودن برند به شکلی که مشتریان را دچار اشتباه نکند
 3. نام برند باید نشان‌دهنده ویژگی‌های محصول باشد و آن را توصیف کند
 4. برند شما نباید تکراری باشد و باید نوآوری داشته باشد

هدف از ثبت برند

مالکین برندها با هدف مشخصی یک برند را تاسیس و آن را توسط موسسه‌های مختلف ثبت برند، ثبت می‌کنند. اولین هدف از ایجاد برند شناسایی محصول یا خدمات مورد نظر نسبت به سایر محصولات و خدمات است. این موضوع می‌تواند مخاطبان زیادی را با خود همراه کند. از سوی دیگر یک ابزار قدرتمند برای تبلیغات است. از این طریق افراد می‌توانند به راحتی محصول مورد نظر را شناسایی و خریداری کنند.

اما هدف از ثبت برند، محافظت از برند است. زمانی که شخصی برند خود را انتخاب و آن را به رسمیت شناخت، برای جلوگیری از هر گونه سوء استفاده از برند، باید ثبت شود تا هیچ فرد دیگری نتواند از ایده و خلاقیت او استفاده کند. برخی از برندها پس از سال‌ها تلاش توانسته‌‌اند در جایگاه خوبی قرار گیرند که این موضوع به سودآوری شرکت کمک بسیاری می‌کند. در چنین شرایطی قطعا ثبت برند بهترین راهکار برای حفظ منافع شرکت خواهد بود.

انواع ثبت برند

به طور کلی ثبت برند، می‌تواند در دو دسته تقسیم بندی شود، ثبت برند در ایران و ثبت بین المللی برند، که ثبت هر یک از این موارد دارای مراحل خاصی است.

۱. ثبت برند در ایران

ثبت برند در ایران یک امر اختیاری است و قانون فرد را ملزم به ثبت برند نمی‌کند. اما کسانی که در حوزه داروسازی، لوازم آرایش، مواد غذایی و نوشیدنی‌ها فعالیت می‌کنند، باید برند خود را ثبت و نام تجاری و شماره ثبت علامت در ایران را بر روی محصول خود درج کنند. تفاوتی نمی‌کند این محصول تولید ایران باشد یا جزو محصولات وارداتی است، در هر دو صورت باید مراحل ثبت برند را انجام دهد. سایر صنوف و مشاغل نیز به دلیل شهرت بیشتر، امتیازها و حمایت‌هایی که قانون برای آنها در نظر می‌گیرد، علاقمند به ثبت برند هستند.

صفر تا ۱۰۰ مراحل ثبت برند را بخوانید.

موسسه ثبت برند

۲. ثبت بین المللی برند

ثبت بین المللی برند که به نام سیستم مادرید نیز شناخته می‌شود، توسط دفتر بین المللی سازمان جهانی مالکیت فکری WIPO، تاسیس و ایران از سال ۱۳۳۷ عضویت خود را در خصوص حمایت از مالکیت صنعتی و در سال ۱۳۸۲ عضویت خود را در زمینه ثبت بین المللی برند، اعلام کرد.
دیگر ثبت برند محدود به داخل کشور نیست و می‌توان برای حفظ حقوق معنوی، برند را در کشورهای دیگر نیز به ثبت رساند. البته توجه داشته باشید که این ثبت منوط به ثبت در کشور مبدا است. برای ثبت بین المللی برند باید مراحل مختلفی را طی کرد که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.
در صورتی می‌توانید ثبت بین المللی برند را انجام دهید که کشور مبدا در سیستم مادرید باشد. متقاضی یک فضای کسب و کار یا اقامتگاه در کشور مبدا داشته باشد، یا تبعه کشور مبدا باشد. سپس قبل از ارائه برند جهت ثبت بین المللی، برند باید توسط کشور مبدا مورد برسی قرار گیرد. طرح و نام برند چه در ثبت داخلی و چه بین المللی باید یکسان باشد. ارائه محصولات و خدمات در هر دو ثبت باید یکسان باشد. تنها کسی می‌تواند ثبت بین المللی را انجام دهد که ثبت داخلی یا ملی را انجام داده است. در پایان برای حق الثبت اساسی، حق الثبت تکمیلی و حق الثبت ضمیمه ایی هزینه‌هایی را باید پرداخت کنید.

مدارک لازم برای ثبت برند

همان طور که بیان شد، ثبت برند به دو صورت انجام می‌شود که برای هر یک از ثبت‌ها باید مدارک خاصی را تهیه کنید.

 1. مدارک لازم برای ثبت برند در ایران

برای ثبت برند در ایران هم اشخاص حقوقی و هم اشخاص حقیقی می‌توانند برند را ثبت کنند.

 • مدارک هویتی فرد متقاضی

اگر کسی که برای ثبت برند اقدام می‌کند شخص حقیقی است، کپی شناسنامه و کارت ملی خود را برای احراز هویت باید در اختیار داشته باشید. اما اگر فرد متقاضی شخص حقوقی است علاوه بر کپی شناسنامه و کارت ملی مدیرعامل و صاحب امضا باید کپی از روزنامه رسمی و کپی کارت بازرگانی را داشته باشد. در مواردی اگر نماینده قانونی که می‌تواند وکیل باشد، قصد دارد مراحل را دنبال کند باید مدارک مورد نظر جهت تایید خود را ارائه دهد.

 • مدارک فعالیت کسب و کار

تفاوتی نمی‌کند شخص حقیقی یا حقوقی، زمانی که کسب و کاری را ایجاد و تصمیم به ثبت برند دارد، به هنگام ثبت برند مدارک مبنی بر فعالیت خود را نیز باید به همراه داشته باشد که می‌تواند شامل جواز تاسیس، جواز کسب، پروانه ساخت، پروانه بهره برداری و سایر موارد باشد.

 • ارائه طرح مورد نظر

در ثبت برند پس از اینکه صاحب کسب و کار، بررسی‌ها و تحقیقات لازم را برای انتخاب برند انجام داد، باید طرح مورد را نظر در اندازه ۱۰*۱۰ سانتیمتر، به صورت یک طرح گرافیکی چاپ شده، ارائه دهد. اگر طرح مورد نظر سه بعدی باشد باید از زوایای مختلف آن، تصاویر را انتخاب و در نهایت به صورت یک اثر کامل آن را ارائه دهد.

 • مدارک حق تقدم

برای اشخاص حقوقی، گاهی ممکن است فرد متقاضی بخواهد از قانون حق تقدم که تا ۶ ماه اعتبار دارد، استفاده کند. در این صورت باید مدارک لازم را همراه با اظهارنامه ارائه دهد.

 1. مدارک ثبت بین المللی برند

 • ارائه درخواست ثبت بین المللی برند به اداره ثبت علائم تجاری همراه با اسامی کشورهای مورد نظر
 • ارائه مدارک هویتی از جمله کپی شناسنامه و کارت ملی مدیر و صاحب امضا.
 • تکمیل فرم‌های لاتین و در پایان ارائه رسیدهای پرداختی هزینه‌ها
ثبت برند و لوگو در تهران

چه تفاوتی بین ثبت برند و لوگو وجود دارد؟

به طور اختصار می‌توان گفت، لوگو بخشی از یک برند است. از طریق لوگو می‌توان یک محصول را سریع‌تر معرفی کرد و محصول بهتر دیده می‌شود. طراحی لوگو نیز کار پیچیده‌‌ای است چرا که باید با محصول و خدمات مورد نظر مرتبط باشد تا مخاطب بلافاصله پس از دیدن لوگو محصول را به خاطر بیاورد. تفاوت عمده بین لوگو و برند در طراحی و اجرا و هزینه‌ها است. طراحی و ثبت لوگو با هزینه و مدت زمان کوتاه‌تر انجام می‌شود، در صورتی که برای ثبت برند علاوه بر هزینه بیشتر باید وقت بیشتری را نیز در نظر بگیرید.

برای اطلاع از هزینه ثبت برند تماس بگیرید.

برای مثال لوگوی موسسه ثبت برند  و ثبت شرکت سفیر صلح

موسسه حقوقی سفیر صلح

ثبت برند و لوگو در تهران

ثبت برند و لوگو در تهران را توسط موسسه ثبت برند سفیر صلح برای حفظ منافع کسب و کار، خدمات و محصولات خود انجام دهید تا جلوی هرگونه سوء استفاده گرفته شود. انتخاب برند باید طبق ضوابطی باشد که قانون گذار در نظر گرفته است، با مراجعه به لیست تعیین شده نام برند را مشخص و سپس برای ثبت آن می‌توانید اقدام کنید. شما می‌توانید در تهران برند خود را برای معرفی بیشتر، به صورت حقیقی و حقوقی در اداره مالکیت معنوی در تهران ثبت کنید.

بهترین ثبت برند چه ویژگی‌ هایی دارد؟

ثبت برندهایی که به طور قانونی انجام می‌شوند در آینده می‌توانند برای شرکت مورد نظر، سودآوری بسیاری داشته باشند. از طریق ثبت برند می‌توان نمایندگی‌های متعددی را در سطح شهر تاسیس کرد. از نظر بازاریابی و تبلیغات می‌تواند باعث رشد کسب و کار شما شود. در بسیاری از موارد باعث افزایش سهام و در نتیجه افزیش درآمد کسب و کار شما می‌شود. همچنین با ایجاد تمایز با سایر محصولات و خدمات یک حق انحصاری ایجاد می‌کند. از نظر محتوا نیز بهترین ثبت برند در تهران باید پیام لازم را انتقال، به یک صورت تلفظ، ساده و خلاقانه باشد.

از این رو لازم است بهترین موسسه ثبت برند انتخاب کنید تا از روند ثبت برند خود مطمئن باشید. موسسه ثبت برند سفیر صلح با چندین سال تجربه و نمونه های موفق در این حوزه، برند شما را در کوتاهترین زمان ممکن توسط متخصصین زبده انجام میدهد.

 

باوجود شرکت ها و موسسات ثبت برند متعدد در ایران، انتخاب بهترین ثبت برند کار بسیار سختی است زیراکه هر موسسه سعی دارد خدمات بسیاری را در ازای کمترین هزینه و کمترین زمان انجام دهد. اما چطور میتوانید بهترین ثبت برند را پیدا کرد؟!!

ثبت برند در تهران

روش های پیدا کردن بهترین ثبت برند در ایران

 • معرفی دوستان و آشنایان

شما میتوانید از طریق پرس و جو بین دوستان و آشنایان که قبلا ثبت برند انجام داده اند و تجربه موفقی از آن موسسه داشته اند، بهترین ثبت برند را انتخاب کنید.

 •  جستجوی در اینترنت

روش دیگر استفاده از اینترنت و جستجوی بهترین شرکت ثبت برند است. بعد از انتخاب سایت مورد نظر باید در نظرداشته باشید که آن موسسه چقدر سایقه دارد؟ آیا نمونه های موفقی در حوزه برند داشته است؟ آیا مشتریان قبلی نظرات مثبتی گذاشته اند؟ آیا موسسه دارای مکان فیزیکی است یا فقط سایت اینترنتی دارد؟ و اینکه بررسی کنید مدیران و موسسان چه کسانی هستند؟

سفیر صلح، موسسه ثبت برند در تهران

موسسه ثبت برند سفیر صلح، ثبت برند را با مشاوران و کارشناسان خبره و مجرب انجام می‌دهد. این مجموعه با سال‌ها سابقه، در مدت زمان کوتاهی با کمترین هزینه برند شما را ثبت و کسب و کار شما را رونق می‌بخشد. علاوه بر ثبت برند، می‌توانید خدماتی همچون ثبت شرکت، ثبت اختراع و اخذ کارت بازرگانی را نیز از این مجموعه بخواهید.

نمونه ثبت برند انجام شده توسط سفیر صلح

از آنجایی که ثبت برند می‌تواند در ارتقاء یک کسب و کار تاثیر چشمگیری داشته باشد، باید در انتخاب برند و ثبت آن دقت زیادی داشته باشید. ثبت برند و لوگو کار زمان بری است و باید مدارک زیادی را آماده و ارائه دهید. اگر قصد ثبت برند را دارید، موسسه سفیر صلح به عنوان بهترین موسسه ثبت برند صفر تا صد ثبت برند را در زمان کوتاهی انجام می‌دهد. تنها کافیست با شماره های روی سایت تماس حاصل نمایید.

سوالات متداول

چه مدارکی برای ثبت برند مورد نیاز است؟

اولین و مهم ترین مدارک برای ثبت برند، جواز کسب، جواز تاسیس یا پروانه بهره برداری است. حتما یکی از موارد ذکر شده لازم است و بدون ارائه یکی از مدارک امکان ثبت برند وجود ندارد.

مدت زمان ثبت برند چقدر است؟

مدت زمان ثبت برند حدود ۴۵ روز است.

برای ثبت برند کجا باید رفت؟

برای ثبت برند باید به سامانه ثبت برند اداره مالیکت معنوی مراجعه نمایید. اما چون یک فرایند تخصصی است حتما باید از یک موسسه ثبت برند کمک بگیرید.

زمانی که یک برند را ثبت کنیم چقدر اعتبار دارد؟

برند ثبت شده ۱۰ سال اعتبار دارد، بعد از این مدت باید مجدد تمدید گردد. صاحب برند ۶ ماه فرصت دارد برند خود را مجددا ثبت کند.

آیا میتوانیم قبل از ثبت برند استعلام بگیریم و چقدر این استعلام دقیق است؟

بله میتوانید از طریق سامانه ssaa.ir (سازمان اسناد و املاک کل کشور) جستجو کنید اما باید در نظر داشته باشید سایت به روز نیست و نتایج دقیقی نمیتوانید دریافت کنید و ممکن است تشابه ثبت برند در زمان جستجو دریافت نکنید اما در زمان پبش بردن مراحل ثبت برند، کارشناس برای شما تشابه بزند و ایراد بگیرد.

آیا برند و علامت تجاری در ایران طبقات خاصی دارد؟

طبقات ۱ تا ۳۴ کالا و محصول – طبقات ۳۵ تا ۴۵ خدمات

بعد از تاریخ انقضای برند چه باید کرد؟

۲ تا ۳ ماه قبل از انقضای برند باید برای تمدید برند اقدام نمایید.

هزینه تمدید برند چقدر است؟

دقیقا مشابه ثبت برند است و تمام پروسه های ثبت برند باید طی شود و دوباره مدارک هویتی و شغلی باید تایید دفترخانه شود.

برای ثبت برند روزنامه رسمی باید منتشر شود؟

بله، ثبت برند ۲ روزنامه به فاصله ۴۵ روز در سایت دارد

قیمت روزنامه ثبت برند چقدر است؟

بستگی به طبقات و زیر طبقات دارد. هرچه طبقات انتخابی شما از ۱ تا ۴۵ بیشتر باشد و همچنین زیر طبقات بیشتر باشد هزینه روزنامه رسمی گران تر خواهد بود.

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)
۹ دیدگاه
 1. درباره شرکت ثبت برند سفیر صلح نیکو، فقط و فقط تنها چیزی که میتونم بگم حس امنیت ، حس خانواده و اینکه همه چیز مادیات نیست، درک کامل شرایط متقاظی از هر لحاظ که باعث حال خوب میشه.واقعا نمیدونم اشنایی با خانم موسوی عزیزم کارمای کدوم کار خیر من بوده،امیدوارم خدابه اندازه قلب بزرگشون براشون برکت و شادی بیاره.🌷
  خدا شاهده که همش عین واقعیت بوده

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر